صفحه اصلی / تناسب اندام / شکم صاف و جذاب با ابدومینوپلاستی
۸ دقیقه
[ratemypost]

شکم صاف و جذاب با ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

داشتن اندامی زیبا و شکمی صاف یکی از رویاهای هر فردی می باشد. شکم به دلیل قرارگرفتن در مرکز بدن یکی از معیارهای زیبایی اندام به حساب می آید. امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی و ارتباطات گسترده ی افراد در سراسر جهان میل به تناسب اندام بیش از هر زمانی بیشتر شده است. ابدومینوپلاستی یکی از روش های تهاجمی در میان انواع روش های کوچک کردن شکم می باشد که به منظور از بین بردن چربی ها و پوست اضافه شکم انجام می شود. نام دیگر عمل ابدومینوپلاستی عمل تامی تاک می باشد. این عمل با بیهوشی کامل بوده و بسته به وسعت ناحیه موردنظر بین ۲ الی ۵ ساعت زمان می برد.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی از یکی از روش های برداشتن چربی ها و پوست های اضافه ی شکم می باشد و موجب سفت شدن پوست شکم می شود. نتیجه ی این جراحی شکمی صاف و تخت می باشد و در صورتیکه بیمار بعد از عمل مراقبت ها و توصیه های لازم را رعایت کند اثر ماندگار و غیر قابل برگشت دارد. عمل تامی تاک یکی از جراحی های محبوب در بین خانم هایی می باشد که در اثر زایمان دچار افتادگی شکم شده اند.

۶ مزیت مهم عمل ابدومینوپلاستی

عمل جراحی ابدومینوپلاستی علاوه بر جنبه های زیبایی و جذابیت مزیت های دیگری نیز دارد. در ادامه به درباره ۶ مزیت مهم عمل ابدومینوپلاستی گفته ایم:

بهبود وضعیت بدنی

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی و کاهش حجم شکم، عضلات شکم سفت تر می شوند در نتیجه فشار از روی دیگر نواحی بدن مثل ستون فقرات برداشته می شود و وضعیت کلی بدن بهتر می شود.

تسکین کمردرد

یکی از دلایل وجود کمردرد داشتن شکم و فشار آمدن به ستون فقرات است. بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی با کاهش حجم شکم بار اضافی که بر روی ستون فقرات بوده، برداشته می شود و کمردرد نیز بهبود می یابد.

تناسب اندام

یکی از مهم ترین دلایل برای اقدام به عمل ابدومینوپلاستی رسیدن به اندام ایده آل و تناسب اندام است. بعد از انجام این عمل جراحی عموما افراد رضایت زیادی نسبت به اندام خود دارند و این موضوع اعتماد به نفس فرد را بیش از پیش خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : چربی سوزی بدون عضله سوزی

رفع فتق

یکی از دیگر مزایای عمل ابدومینوپلاستی رفع فتق می باشد. فتق یکی از دردناک ترین آسیب هایی است که برای افراد امکان دارد ایجاد شود.

چابکی

بعد از عمل ابدومینوپلاستی و لاغری انجام حرکات ورزشی راحت تر خواهد شد. زمانی که شکم سفت و کوچک تری دارید احساس چابکی بیشتری داشته و ورزش کردن راحت تر می شود. طبیعتا با داشتن فعالیت بدنی بهتر و چابکی، کاهش وزن نیز آسان تر خواهد شد.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی به دو روش کامل و مینی انجام می شود که در زیر توضیح داده شده است:

ابدومینوپلاستی کامل

در این عمل پس از بیهوشی بیمار و استریل کردن ناحیه ی مورد نظر برشی بزرگ در زیر شکم به موازات پهلو از چپ به راست یا برعکس زده می شود. سپس از بافت های اطراف ناف برشی برای آزادکردن ناف زده می شود. بعد از برش زده شده پوست از روی شکم کنار زده شده و جدا می شود. در مرحله ی بعد نوبت به صاف کردن عضلات شکمی  و هم تراز کردن آنها می رسد و چربی های اضافه خارج می شود. ناف در جای جدیدی که که برای سوراخ آن در نظر گرفته شده است قرار داده می شود. مرحله ی آخر کشیدن پوست باقی مانده و نزدیک کردن لبه ها به یکدیگر می باشد و در آخر بخیه های بیمار زده می شود.

مینی ابدومینوپلاستی

این عمل همانگونه که از اسم آن پیداست در ابعاد کوچکتری انجام می شود و برش های موردنیاز در اطراف ناف زده می شود.

چه افرادی کاندید مناسب ابدومینوپلاستی هستند؟

 • وزن فرد حداکثر ۳۰ درصد بیش از وزن ایده ال باشد
 • وزن فرد در طی ۶ ماه اخیر ثابت مانده باشد.
 • بیمار قبل از انجام ابدومینوپلاستی از روش های غیرجراحی مانند ورزش و رژیم غذایی استفاده کرده باشد.
 • انتظار واقع گرایانه از نتیجه ی عمل در هر عمل زیبایی صدق می کند
 • بیمارقصد کاهش وزن بعد از جراحی نداشته باشد
 • خطرات و عوارض احتمالی بعد از عمل درک شده باشد.

توصیه های قبل از عمل ابدومینوپلاستی

عمل جراحی ابدومینوپلاستی یکی از جراحی های پیچیده و حساس در حوزه ی جراحی های زیبایی می باشد که لازم است قبل از عمل بیمار مواردی که در زیر آورده شده است را رعایت کند

 • عدم مصرف سیگار ۴ تا ۶ هفته قبل از عمل
 • مصرف مولتی ویتامین به طور روزانه
 • محدود کردن و قطع مصرف داروهای رقیق کننده ی خون مانند آسپیرین
 • پرهیز از مصرف هر گونه دارو و مکمل گیاهی که توسط پزشک تایید نشده باشد
 • استفاده از شکم بند مخصوص دو هفته قبل از جراحی
 • مصرف داروهایی مانند ویتامین E  و امگا۳ و چای سبز زیرا سبب بروز خونریزی در طی عمل می شوند.

قبل از عمل ابدومینوپلاستی چه آزمایش هایی باید انجام داد؟

قبل از عمل ابدومینوپلاستی لازم است آزمایش های زیرانجام شود:

 • آزمایش CBC  جهت شمارش سلول های خونی
 • قند خون
 • اوره
 • کراتین
 • تست های انعقادی
 • سایر آزمایش های موردنظر پزشک

بعد از عمل ابدومینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

همانگونه که گفته شد عمل ابدومینوپلاستی ریسک پذیری بالایی دارد و جزو عمل های حساس به حساب می آید در روز های پس از جراحی راه رفتن و ایستادن برای برخی از بیماران دشوار می باشد. پس از عمل بیمار به حالت نیمه خوابیده قرار می گیرد و پاها به سمت بالا بلند می شود. ممکن است بعد از عمل به دلیل داروهای بیهوشی بیمار دارای حالت تهوع و سرگیجه باشد که بعد از چند ساعت از بین می رود

روز بعد از عمل بیمار می تواند به حالت نیمه خمیده راه برود. توجه داشته باشید که پس از ابدومینوپلاستی شکم سفت می شود و هر گونه فشار و ضربه ای بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده می باشد. پس از جراحی داروهایی که توسط پزشک به بیمار داده می شود در احساس هر گونه ناراحتی تسکین بخش می باشند. این داروها عموما شامل آنتی بیوتیک ها جهت جلوگیری از بروز عفونت در بیمار می باشد. عمل ابدومینوپلاستی با بیهوشی کامل انجام می شود. زمان ترخیص بیمار وابسته به حال عمومی بیمار می باشد.

عوارض و خطرات بعد از ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی کاملا با رضایت بیمار انجام شده و در صورت ضرورت پزشک برای شما توصیه خواهد کرد . بسیاری از افراد هستند که با وجود رژیم های تخصصی و ورزش های مناسب باز هم چربی های انباشه شده در ناحیه ی شکم را از دست نمی دهند و همین امر باعث بروز مشکلاتی می شود که جنبه ی سلامت جسمانی و هم جنبه ی سلامت روانی فرد را تحت تاثیر قرار میدهد. در این صورت استفاده از عمل های جراحی زیبایی به این افراد توصیه می شود. عمل ابدومینوپلاستی هم مانند هر عمل جراحی دیگری دست خوش عوارض و خطراتی خواهد بود که در زیر اشاره شده است:

 • سردرد، سرگیجه و  تهوع (به دلیل تاثیر داروهای بیهوشی)
 • خونریزی

خونریزی یکی از شایع ترین عوارض بعد از عمل ابدومینوپلاستی می باشد که لازم است فرد چند هفته قبل از عمل مصرف هرگونه داروی رقیق کننده ی خون را محدود کند.

 • عفونت

عفونت بعد از عمل جراحی با داروهای انتی بیوتیک قابل پیشگیری می باشد و توصیه می شود جهت جلوگیری از عفونت های خطرناک تا چند هفته قبل از عمل مصرف سیگار و دخانیات محدود شود.

 • تجمع خون آبه و موادمایع زیر پوست

برای جلوگیری از تجمع خون آبه و مواد یک لوله در زیر پوست قرار داده می شود تا مواد از این لوله خارج شوند.

عوارض ابدومینوپلاستی

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

مهم ترین تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن در نواحی است که عمل جراحی انجام می شود. عمل ابدومینوپلاستی در ناحیه شکم انجام می شود اما عمل لیپوسلاکشن در دیگر نواحی بدن از جمله پاها، بازوها، ران ها و … انجام می شود. علاوه براین روش انجام عمل جراحی نیز در این دو متفاوت می باشد. در عمل لیپوساکشن، چربی ها توسط یک لوله نازک با مکش از بدن خارج می شوند و پوست اضافی جدا نمی شود. اما در عمل ابدومینوپلاستی پوست بدن برش خورده و بعد از خارج کردن چربی ها پوست اضافی برداشته شده و بخیه زده می شود.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

در انتها شاید برایتان این سوال پیش بیاید که هزینه ابدومینوپلاستی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای هزینه عمل ابدومینوپلاستی قیمت مشخصی وجود ندارد چرا که فاکتورهای متعددی در تعیین هزینه نهایی موثر هستند. هزینه ابدومینوپلاستی شامل هزینه پزشک جراح، دارو، آزمایشات پزشکی، هزینه بیمارستان و بیهوشی و … می شود. هزینه نهایی به مهارت پزشک و محل درمان انتخابی شما و … بستگی دارد.


سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *