صفحه اصلی / اصلاح طرح لبخند / تزریق فیلر خط خنده
۵ دقیقه
[ratemypost]

تزریق فیلر خط خنده

آنچه می خوانید...

تزریق فیلر خط خنده یک عمل زیبایی است که شامل  تزریق یک فیلر پوستی به خطوط اطراف دهان است که به نام چین های بینی یا خطوط لبخند شناخته می شود. فیلر خط خنده به حجیم شدن پوست و صاف شدن چین و چروک کمک می کند و ظاهری جوان تر به افراد می بخشد. این روش کم تهاجمی است  و معمولا کمتر از ۳۰ دقیقه طول می کشد.

نتایج تزریق فیلر خط خنده می تواند تا ۱۲ ماه دوام داشته باشد. فیلر های رایج که برای تزریق خط خنده استفاده می شود شامل اسید هیالورونیک و کلاژن است. قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی مهم است که با یک متخصص پزشکی با تجربه مشورت کنید.

تزریق فیلر خط خنده

چه کسانی برای تزریق فیلر خط خنده مناسب هستند؟

افرادی برای این درمان مناسب هستند که خطوط چین و چروک پایینی صورت، آن ها را آزار می دهد. اگر چین و چروک اطراف لب شما عمیق است و احساس نارضایتی دارید، درمان خط خنده با فیلر برای شما مناسب است. اکثر بزرگسالانی که از سلامت خوبی برخوردار هستند، می توانند تحت تزریق فیلر های پوستی قرار بگیرند.

خطوط خنده چگونه درمان می شود؟

خطوط خنده با تزریق فیلر خط خنده درمان می شود. فیلر مستقیما به خطوط خنده تزریق می شود. فیلر های خط خنده غیر دائمی هستند و قابل برگشت هستند.

 زمانی که فیلر خط خنده زیر پوست قرار می گیرد، حجم آن را افزایش می دهد، پوست را از داخل حجیم می کند و باعث صاف شدن خطوط خنده می شود.

انجام این درمان در کلینیک تقریبا ۳۰ دقیقه طول می کشد. ابتدا، یک کرم بی حس کننده موضعی در محل تزریق اعمال می شود و سپس تزریق انجام می شود.

نتایج درمان خطوط لبخند چقدر طول می کشد؟

ماندگاری فیلر خط خنده در افراد مختلف متفاوت است. برای اکثر مراجعین، فیلر خط خنده ۶ تا ۱۲ ماه قبل از نیاز به تکرار درمان باقی می ماند. فیلر های پوستی دائمی نیستند و بدن محصول پرکننده را به مرور زمان جذب می کند.

در طول مشاوره با پزشک متخصص به شما یک برنامه درمانی توصیه می شود و پزشک فیلر خنده مناسب با پوست شما را انتخاب می کند و به شما توصیه می کند که چه زمانی برای درمان نهایی وقت خود را رزرو کنید.

 خط خنده

بیشتر بخوانید: فیلر بینی چیست؟

آیا فیلر خط خنده صدمه می زند؟

 فیلر های پوستی دردناک نیستند. اما امکان دارد در زمان تزریق فیلر خنده مقداری درد احساس کنید. اما اطمینان داشته باشید که پزشک زیبایی از بی حسی موضعی در محل تزریق استفاده می کند. 

چگونه برای تزریق فیلر خط خنده آماده شویم؟

هیچ آمادگی خاصی برای پرکننده های پوستی خطوط لبخند وجود ندارد. با این حال ممکن است به شما توصیه شود که از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن در هفته قبل از درمان خودداری کنید، زیرا این دارو ها می تواند سبب رقیق شدن خون شده و خطر قرمزی یا کبودی پوست را افزایش می دهد.

پس از انجام خط لبخند، می توانید انتظار ناراحتی جزئی مانند قرمزی و تورم را داشته باشید. این ها باید در عرض یک تا دو روز ازبین بروند. به ندرت کبودی در محل تزریق رخ می دهد. برای چند روز از لمس و مالیدن این ناحیه از صورت خود خودداری کنید.

بعد از تزریق فیلر خط خنده باید از چه چیزهایی اجتناب کرد؟

حداقل به مدت ۲۴ ساعت از ورزش شدید و الکل خودداری کنید و به مدت ۲ هفته از ماساژ صورت بپرهیزید.

مزایا درمان خط لبخند چیست؟

فیلر خط خنده یک روش سریع و برگشت پذیر با نتیجه فوری است. این روش درمانی جایگزین عالی برای جراحی زیبایی است که با کمترین خطر، ظاهری صاف و جوانی را به شما می دهد. برخی از مزایای تزریق فیلر خط خنده عبارت اند از :

• کرم بی حس کننده موضعی قبل از تزریق روی صورت استفاده می شود و از احساس درد و ناراحتی پوستی جلوگیری می کند.
• فیلرهای خط خنده بی خطر هستند و عوارض جانبی کمی دارند. برخی از بیماران ممکن است متوجه کبودی خفیف، قرمزی یا تورم در محل تزریق شوند.
• زمان بهبودی در کمترین زمان ممکن است.
• فیلر خط خنده غیر دائمی است. این مورد به هرکسی که قبلا تحت درمان قرار نگرفته است آرامش خاطر می دهد و حداکثر تا ۱۲ ماه دوام خواهد داشت.

بعد از تزریق فیلر خط خنده چه مراقبت هایی باید انجام دهیم؟

  • ناحیه تزریق را تا ۴ روز لمس نکنید.
  • تا زمانی که تورم و قرمزی اولیه برطرف نشده است، ناحیه تحت درمان را در معرض گرمای شدید و یا سرمای شدید قرار ندهید.
  • حتما تا یک هفته بعد از تزریق از مصرف دخانیات پرهیز کنید.
مراقبت های بعد از تزریق خط خنده

درمان مجدد فیلر خط خنده

درمان مجدد باید بین ۶ تا ۱۲ ماه پس از اولین درمان انجام شود. افراد با توجه به میزان افتادگی پوست ممکن است سالی یک بار فیلر مصرف کنند.

عوارض فیلر خط خنده

  • انسداد عروق و عفونت
  • ممکن است جای تزریق پوست سفید شود
  • ممکن است سبب افزایش قرمزی، حساسیت، تورم و درد شود.

انسداد عروق در زمان درمان ممکن است اتفاق بیفتد و پزشکان بلافاصله آن را درمان می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *