صفحه اصلی / مشکلات پوست و مو / جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟
۶ دقیقه
[ratemypost]

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

جراحی لیفت صورت از روش های موثر در کاهش میزان خطوط صورت و بهبود نواقص آن است. در اثر عواملی مانند بالا رفتن سن و ژنتیک افراد، چین و چروک و خطوطی بر روی نواحی مختلف صورت ایجاد می شود که بسیاری از افراد به دنبال راهکاری مناسب و دائمی برای بهبود و رفع آن می گردند. لیفت صورت یا کشیدن پوست صورت یک روش نسبتا تهاجمی و موثر بوده که با ایجاد برش های کمی در نواحی کناری پوست صورت، همراه می باشد و منجر به کشیدن عضلات یا پوست این نواحی می شود و در نهایت جوان سازی و لیفت پوست انجام می شود.

روش انجام جراحی لیفتینگ صورت

این نوع جراحی برای پزشکان متخصص بسیار ساده بوده و پیچیدگی چندانی ندارد. برش های ایجاد شده بسیار کوچک، نامشخص و راحت می باشد که هیچ گونه نگرانی بابت باقی ماندن جای زخم و اسکار بر روی پوست نداشته و این برش ها در ناحیه نزدیک به رویش مو و پشت گوش می باشد. همه این موارد منجر به محبوبیت این روش برای بیشتر افراد شده و از اثرات جانبی آن کم می کند. لیفت صورت از محبوب ترین و بهترین راهکارهای از بین بردن چین و چروک، افتادگی پوست و شل شدگی صورت و گردن می باشد.

روش جراحی لیفت صورت

مراحل انجام کار جراحی لیفتینگ

در ابتدا پس از اعمال بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی که بسته به شرایط بیمار از یکی از این دو روش استفاده می شود، برش های کوچکی در نواحی مورد نیاز صورت می گیرد که اکثرا در پشت گوش ها است.

چربی و پوست اضافه جدا شده و پوست صورت به مکان قبلی خود باز گردانده می شود و برش ها، بخیه زده شده و در نهایت بر روی آن پانسمان گذاشته می شود.

در چه مواقعی لیفت صورت انجام می شود؟

یکی از دلایل مهم برای انجام لیفت صورت کم شدن کلاژن سازی در بدن می باشد که این موضوع با گذر زمان و افزایش سن اتفاق می افتد. این حالت منجر به افتادگی پوست و پدیدار شدن چین و چروک های پوستی شده و نیروی گرانش نیز سبب تشدید آن می شود. کم شدن حالت ارتجاعی پوست مخصوصا در ناحیه صورت باعث شده فرد را خسته، ناراحت، پیر و بدون جذابیت نشان دهد. در این شرایط بدیهی است که نیاز به داشتن راهکاری مفید داشته تا از عواقب این موضوع در روحیه افراد جلوگیری شود. راهکارهای درمانی و پزشکی راه حل مناسبی برای این مشکل بوده و می تواند ظاهر افراد را به حد مطلوب و استاندارد مد نظرشان نزدیک نماید.

مزایای جراحی لیفت صورت

لیفت صورت دارای مزایای متعددی می باشد که بصورت خلاصه در زیر هر کدام از این موارد بیان شده است:

  • از بین رفتن چین و چروک های سطحی و عمقی
  • بر طرف شدن خط حزن در گوشه های لب
  • از بین رفتن افتادگی گونه
  • بهبود چروک های اطراف بینی
  • از بین رفتن چروک های گردن و غبغب
  • بهبود افتادگی خط فکی
  • شاداب شدن صورت با تغییر فرم خط خنده
مزایای جراحی لیفت صورت

عوارض ناشی از جراحی

همه جراحی ها دارای عوارض و خطرات خاص خودشان می باشند و این ریسک زمانی کاهش می یابد که پزشک متخصص تجربه کافی در زمینه جراحی قابل انجام را داشته و اطلاع رسانی دقیقی از نحوه مراقبت بعد از جراحی را در اختیار بیمار قرار دهد. در مواقعی که لیفت صورت توسط پزشک بی تجربه و غیر متخصص انجام شود، ریسک هر کدام از مواردی که در پایین ذکر می شود، افزایش می یابد.

هماتوم: از موارد رایج برای افراد سیگاری و دارای فشار خون بالا می باشد که به تورم خون در زیر پوست گفته می شود. فرد در این حالت دچار دردهای شدید شده و یکی از شایع ترین عارضه های پوستی محسوب می شود. این موضوع منجر به آسیب به بافت های مجاور و پوست می شود که پزشک پس از مشاهده این حالت سریعا با کمک اقدامات لازم هماتوم را برطرف می کند.

اسکار پوستی: از جمله نگرانی ها و عوارض جراحی های زیبایی، اسکار پوستی می باشد که میزان ماندگاری جای زخم بر روی پوست هر فرد بسته به جنس پوست، سبک زندگی افراد و کلاژن سازی دارد. اما در خصوص لیفت صورت این نگرانی چندان وجود نداشته، چرا که بخش اعظم برش ها و اسکارها در ناحیه رویش مو یا پشت گوش بوده که در معرض دید نمی باشد.

آسیب به عصب صورت: صورت انسان دارای ماهیچه های زیادی بوده که هر کدام توسط عصبی تحت کنترل می باشد. عصب ها باعث همگام سازی حالات روحی ما با ماهیچه ها شده و برقراری ارتباط و تبادل احساسات ما را ممکن می سازد. در جراحی لیفت صورت که توسط پزشکان بی تجربه انجام می شود، گاها ممکن است به دلیل خطای پزشکی، عصب صورت دچار آسیب شده و این خطر منجر به تغییر فرم عضلات صورت می شود. برای جلوگیری از این مشکل باید پزشک متخصص و با تجربه را انتخاب نمایید.

خطرات رایج در جراحی های تهاجمی: کشیدن پوست صورت مانند هر عمل زیبایی دارای خطراتی مانند خونریزی، عفونت و حساسیت به داروی بیهوشی می باشد. این خطرات در جراحی با کمک پزشکان متخصص و با تجربه نادر است.

ریزش مو در ناحیه برش پوست: یکی از عواقب کشیدن پوست صورت، ریزش مو در مجاورت خط برش پوست می باشد که با انجام جراحی لیفت، خون رسانی به فولیکول های مو دچار اختلال می شود. ریزش مو در این نواحی بصورت موقتی بوده و بعد از مدتی بهبود یافته و شاهد موهای جدید خواهید بود.

بیشتر بدانید: بهترین دکتر پوست برای درمان بیماری ویتیلیگو

چه افرادی نباید از لیفت صورت استفاده نمایند؟

افرادی وجود دارند که در لیست ممنوعه جهت بیشتر جراحی های زیبایی قرار گرفته و این افراد برای لیفت صورت و جوان سازی آن نیز مناسب نمی باشند که شامل موارد زیر است:

استفاده مکرر از داروهای رقیق کننده خون: افرادی که بصورت مداوم از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، در هنگام جراحی لیفت صورت، خطر ریسک هماتوم در این افراد بسیار بیشتر از سایرین می باشد.

افراد داری دیابت کنترل نشده و فشار خون بالا: این اشخاص در معرض خطر بیشتری می باشند و نباید جراحی و کشیدن پوست صورت را انتخاب نمایند.

اشخاصی دارای عدم تقارن صورت: این افراد تنها در صورت تشخیص پزشک جهت برطرف کردن این عارضه می توانند لیفت صورت انجام دهند، در غیر این صورت لیفت به آنها هیچ کمکی نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *