صفحه اصلی / تناسب اندام / رژیم لاغری سریع و نکات مهم مربوط به آن 

۶ دقیقه

رژیم لاغری سریع و نکات مهم مربوط به آن 

آنچه می خوانید...

افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن زیاد هستند عموما به دنبال رژیم لاغری سریع و روش های لاغری سریع هستند. برای انتخاب روش مناسب و سریع رژیم لاغری باید با پزشک متخصص و یا مربی با تجربه مشورت کنید. لاغری در مدت کوتاه مسئله ای نیست که بتوان خودسرانه انجام داد و نتیجه مثبت گرفت. با ایده گرفتن از افرادی که آگاهی کمی در این زمینه دارند نه تنها به سلامتی شما کمکی نخواهد کرد بلکه باعث ایجاد بیماری های بیشتر و آسیب می شود. در ادامه بیشتر درباره انواع رژیم لاغری و مزایا و معایب رژیم لاغری سریع خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

 منظور از رژیم لاغری چیست؟

همانطور که می دانیم رژیم لاغری به معنی محدود کردن رژیم غذایی و مصرف مواد غذایی سالم و حذف مواد غذایی ناسالم می باشد. بنابراین رژیم لاغری سریع و رسیدن به تناسب اندام دلخواه نیاز به برنامه منظم و مستمری دارد که شامل مواد غذایی متنوع اما سالم باشد. حتما باید در کنار رژیم گرفتن فعالیت بدنی منظم و ورزش برای لاغری داشته باشیم.

لاغری سریع شکم

رژیم لاغری سریع چگونه است؟

بعضی افراد به دنبال راه های سریع برای لاغری هستند مثل رژیم لاغری در سه روز، رژیم لاغری سریع در یک هفته، رژیم لاغری سریع یک روزه! اما نکته ای که وجود دارد عواقب انتخاب این روش ها می باشد. یکی از متداول ترین آنها رژیم لاغری برای عروس خانم هایی است که به زودی مراسم عروسی را در پیش دارند و به دنبال سریع ترین راه برای تناسب اندام هستند و زمان محدودی دارند. در این گونه موارد رژیم لاغری گیاهی سریع عمل می کند ولی بهتر است رژیم لاغری سریع با ورزش انجام شود تا علاوه بر تناسب اندام و لاغری شل شدن و افتادگی پوست و  اندام ها را به دنبال نداشته باشد. برای انجام این کار حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و بهترین راه را انتخاب کنید. زمانی که به شما  به پزشک متخصص تغذیه جهت رژیم لاغری مراجعه می کنید بعد از بررسی هایی که بر روی بدن فرد مثل قد، وزن، شاخص توده بدنی، ویژگی های ژنتیکی و تاثیر آن در چاقی فرد را انجام می دهد با توجه به نتایج به دست آمده رژیم غذایی را برای فرد طراحی می کند. این رژیم می تواند باشد و یا با توجه به متابولیسم بدن امکان دارد طولانی تر باشد اما دارای اصول خاصی هست که برای رسیدن به  نتیجه مطلوب باید رعایت شود. در ادامه درباره اصول رژیم لاغری سریع توضیحاتی خواهیم داد.

روش های لاغری سریع

برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری سریع ترفند ها و روش هایی وجود دارد. یکی از روش های لاغری سریع عمل اسلیو معده می باشد. در عمل اسلیو معده پزشک جراح حجم زیادی از معده را حذف می کند و به این ترتیب با کم شدن حجم وعده های غذایی فرد به تناسب اندام و لاغری سریع تر خواهد رسید. علاوه بر این روش های لیپوساکشن شکم، عمل بای پس معده و … نیز کارساز هستند. البته بعد از انجام این روش های نیاز به مراقبت هایی نیز هست به طور مثال باید رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده رعایت شود تا بیمار دچار نشتی معده و عوارض بعد از عمل نشود.

اصول استفاده از رژیم لاغری سریع

برای رسیدن به وزن دلخواه و رعایت رژیم لاغری سریع باید اصولی را رعایت کنید که علاوه بر تناسب اندام به سلامتی شما نیز آسیبی وارد نشود. یکی از مهم ترین اصول تغذیه چه در دوران رژیم لاغری و چه در هر زمان دیگر این است که از تمام مواد غذایی اما به اندازه در وعده های غذایی خود استفاده کنید. رعایت تعادل در مصرف مواد غذایی نکته کلیدی لاغری و تناسب اندام است. دومین مورد از اصول رژیم لاغری سریع داشتن برنامه منظم برای دریافت مواد مغذی است. به هیچ عنوان برای مدت طولانی گرسنه نمانید. زمان انرژی دریافتی و میزان کالری دریافتی در هر وعده فاکتور مهم رژیم لاغری سریع است. بنابراین به نیاز های بدن در زمان های مختلف توجه کنید و بهترین و سالم ترین گزینه را انتخاب کنید. در کنار انتخاب مواد غذایی سالم غذاهای ناسالم مثل فست فود، نوشیدنی های گازدار و … پرهیز کنید. در ادامه مواردی از اصول رژیم لاغری سریع را آورده ایم:

  • تعادل در مصرف مواد غذایی
  • برنامه ریزی دریافت مواد مغذی
  • کنترل عادت های غذایی بد
  • محدودیت مواد غذایی ناسالم
  • کنترل کالری مصرفی
  • ثبات در کاهش وزن
  • بالا نگه داشتن انگیزه
  • و…

بیشتر بخوانید : در صورتی که رژیم غذایی را در برنامه غذایی خود قرار داده اید و میخواهید به اندام ایده آلی برسید مطلب چربی سوزی بدون عضله سوزی را بخوانید .

اهمیت استفاده از رژیم سریع و سالم چیست؟

رژیم لاغری سریع یک راه میانبر برای رسیدن به اندام دلخواه است اما مطمئن ترین راه نیست. رژیم سریع و سالم می تواند راهی برای تناسب اندام باشد اما لزوما سلامتی را به همراه خود نخواهد داشت. با تحت فشار قرار دادن خود و محدود و محروم کردن بدن از مواد غذایی ممکن است علیرغم اینکه تناسب اندام حاصل نشود باعث استاپ وزنی و یا واکنش معکوس بدن در از دست دادن چربی شود. بنابراین لزوما راه های سریع راه های بهتری نیستند و همانطور که طی زمان دچار اضافه وزن و چاقی شده اید طبق همان روال طی زمان و با رعایت اصول رژیم لاغری پیش بروید.

رژیم غذایی سریع

چه مواردی در رژیم غذایی سریع تاثیرگذار است؟

برای داشتن یک رژیم لاغری خوب و به صرفه بهترین راه رعایت رژیم غذایی با کنترل کالری دریافتی و مصرف مواد غذایی سالم و همراه کردن رژیم لاغری با ورزش است. رژیم لاغری بدون ورزش باعث ضعف بدن، شل شدن و افتادگی پوست می شود. اگر می خواهید یک رژیم لاغری بدون برگشت و سالم داشته باشید بهتر است طی زمان و به طور مستمر رژیم غذایی سالم و ورزش را ادامه دهید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *