صفحه اصلی / تناسب اندام / جدیدترین روش لیفت شکم+مزیت ها و عوارض آن
۶ دقیقه
[ratemypost]
لیفت شکم

جدیدترین روش لیفت شکم+مزیت ها و عوارض آن

آنچه می خوانید...

لیفت شکم

شکمی صاف و بدون چربی آرزوی همه بانوان و آقایان است. در زمان بارداری و یا تغییرات وزن شدید تمامی اندام ها از جمله شکم تغییر حجم داشته و در پی آن شکم و پهلوها نیز دچار افتادگی می شوند. افراد عموما بعد از افزایش وزن و چاقی دچار افسردگی شده و راه های متعددی را انتخاب می کنند که عمل جراحی لیفت شکم یکی از این راه ها است. عمل جراحی لیفت شکم باعث کاهش حجم چربی و رفع افتادگی ها می شود. البته روش های دیگر از جمله ورزش و رژیم غذایی نیز کمک کننده و کارساز هستند اما بعضی از افراد امکان رعایت رژیم های سخت و یا فعالیت های ورزشی شدید به علت ناتوانی جسمی و یا کمبود وقت و … را ندارند. در مواردی که لاغری به صورت سریع انجام می شود پوست فرد دچار افتادگی می شود و عمل لیفت شکم نیز جهت رفع افتادگی پوست نجات دهنده و رضایت بخش است. در ادامه بیشتر به تعریف لیفت شکم و روش های لیفت شکم می پردازیم، با ما همراه باشید.

لیفت شکم چیست؟

عمل جراحی لیفت شکم روشی است برای حذف و کاهش چربی‌ های ناحیه شکم که پوست اضافی و افتادگی در این ناحیه را نیز رفع می کند. البته بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم این روش کمی سخت خواهد بود. در این روش پزشک متخصص پوست اضافی ناحیه شکم را که باعث شل شدگی و افتادگی شده است را برش می زند و پوست افتاده را لیفت می کند. لیفت شکم به خصوص در افرادی که کاهش وزن زیاد و یا زایمان داشته اند و پوست آنان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است بسیار تاثیرگذار می باشد.

لیفت شکم چگونه انجام می شود؟

در عمل جراحی زیبایی لیفت شکم چربی های اضافی شکم برداشته می شوند. همچنین پوست اضافی ناشی از برداشت چربی در ناحیه شکم نیز جراحی می شود. عمل لیفت شکم یک عمل جراحی زیبایی جهت بهبود حجم چربی ها در ناحیه شکم و اندام زیباتر است.

بیشتر بخوانید: لیپوساکشن شکم

لیفت شکم بدون جراحی

لیفت شکم بدون جراحی روشی دیگر برای حذف چربی های اضافی در ناحیه شکم است. در این روش بدون انجام جراحی تنها با استفاده از دستگاه های لاغری حجم چربی کاهش پیدا می کند. البته گفتنی است که این روش چندان معجزه آسا نیست و برای افرادی که حجم چربی چندان زیادی ندارند مناسب تر است. علاوه بر روش لیفت شکم با دستگاه های لاغری روش های دیگر مثل ورزش، چربی سوزی بدون عضله سوزی و تغذیه مناسب نیز به لاغری شکم کمک می کند. در ادامه به چند مورد روش های لیفت شکم بدون جراحی اشاره می کنیم.

لیفت شکم در خانه

یکی از روش های کاهش وزن و از بین بردن چربی های شکم، لیفت شکم در خانه می باشد. برای لیفت شکم در منزل تمرین های به خصوصی وجود دارد که می توانید به صورت مستمر انجام دهید و پس از مدتی نتیجه آن را با خوش فرم شدن شکم خود ببینید. تمرینات هوازی و تمرینات مخصوص به شکم در چربی سوزی و کاهش حجم چربی در ناحیه شکم کمک کننده هستند. در کنار تمرینات هوازی نیاز به تمرینات قدرتی نیز می باشد تا علاوه بر چربی سوزی، عضله سازی نیز انجام شود.

لیفت شکم با نخ

لیفت شکم با نخ یکی دیگر از روش های عمل زیبایی شکم برای لیفت و سفت کردن شکم می باشد. در روش لیفت شکم با نخ، بافت های پوستی شکم توسط نخ های PDO لیفت می شوند.  به شیوه ای خاص با یک سوزن نازک نخ ها وارد پوست بیمار می شوند و طراحی این ابزارها به گونه ای است که کمترین آسیب و درد را به بیمار وارد کند. پس از انجام عمل لیفت شکم با نخ ممکن است تا چند روز احساس درد و تورم خفیف احساس کنید اما نگران نباشید، با مصرف مسکن می توان این درد را تا حد زیادی برطرف کرد.

لیفت شکم با دستگاه

تا اینجا درباره روش ها لیفت شکم مواردی را آوردیم. از دیگر مواردی که جهت کاهش حجم چربی شکم استفاده می شود روش لیفت شکم با دستگاه است. دستگاه ها مختلفی وجود دارند که برای حذف چربی شکمی به کار گرفته می شوند اما دستگاه ترواسکالپ را می توان جزو بهترین دستگاه برای لیفت شکم نام برد چرا که ترواسکالپ علاوه بر اینکه چربی ها را از بین می برد باعث لیفت پوست نیز می شود.

لیفت شکم با دستگاه ترواسکالپ

همانطور که پیش تر گفتیم دستگاه ترواسکالپ یک دستگاه پرکاربرد برای لیفت شکم و همچنین لیفت پوست شکم می باشد. دستگاه ترواسکالپ دارای شش پروپ می باشد که به تناسب گستردگی سطح شکم این پروپ ها بر روی پوست قرار می گیرند. هنگامی که دستگاه ترواسکالپ شروع به کار می کند با گسیل امواج رادیویی به زیر پوست باعث گرم شدن پوست می شود و به مرور چربی ها را آب می کند. شاید اینطور به نظر بیاید که عوارض لیفت شکم با دستگاه ترواسکالپ زیاد باشد اما در این روش امواج بر روی دیگر بافت های بدن تاثیری ندارد و تنها باعث گرم شدن تدریجی چربی ها می شود. این گرما بسیار ملایم و لذت بخش است و بیمار احساس درد یا سوزش شدید نخواهد داشت. عمل لیفت شکم با دستگاه یک عمل سرپایی محسوب می شود و تنها ۱۵ دقیقه طول می کشد و پس از اتمام کار نیاز به استراحت یا بستری شدن فرد نیست. یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت دستگاه ترواسکالپ سفت کردن پوست شکم است بنابر این بعد از انجام لیفت شکمبا شکم شل  آویزان مواجه نخواهید شد و دیگر نیازی به عمل های زیبایی دیگر برای پوست ندارید.

بیشتر بخوانید: لیفت سینه


سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *