صفحه اصلی / تناسب اندام / عمل لیپوماتیک بازو به چه صورت است؟
۶ دقیقه
[ratemypost]

عمل لیپوماتیک بازو به چه صورت است؟

آنچه می خوانید...

یکی از نواحی تجمع چربی در بدن بازوها می باشد که انباشت چربی در این ناحیه منجر به شل شدن و افتادگی بازوها می شود. انجام عمل لیپوماتیک بازو و یا کوچک کردن آن، این امکان را به شخص می دهد تا به راحتی حالت افتادگی و شل شدگی بازوها را با برداشتن چربی های اضافی از بین برد. این عمل با کمک پیشرفته ترین روش های جراحی زیبایی انجام شده و با ایجاد برش کوچکی از بازو، چربی ها خارج می شود. در کنار آن با کمک این روش می توانید پوست اضافی را از دور بازو برطرف نمایید.

روش جراحی لیپوماتیک بازو چگونه است؟

تکنولوژی استفاده شده در جراحی لیپوماتیک بازو بصورت جدید بوده و از تکنیک لیپوساکشن می باشد که منجر به ارتقا عمل لیفت بازو شده است. در ابتدا جراح متخصص با ایجاد علائمی بر روی بازو، آرنج و زیر بغل، محل و اندازه برش را مشخص می کند. در مرحله بعدی قسمت هایی که مشخص شده است، برش های لازم را بر روی پوست ایجاد می کنند و چربی های اضافی آن خارج می شود. در مرحله آخر که مهمترین بخش می باشد، مخفی کردن برش ها در حفره های بازو یا داخل بازو بوده که تجربه جراح را در این زمینه نشان داده و باعث کمتر دیده شدن بریدگی ها می شود.
در این جراحی از دستگاه لیپوماتیک جهت برداشتن چربی های اضافی استفاده شده است و پس ایجاد برش ها، جراح می تواند پوست و چربی اضافه را بر داشته و برش ها را با نزدیک تر به هم، صاف و محکم نماید و در نهایت بازو صاف دیده می شود. جراح زیبایی در آخرین مرحله، برش ها را با دقت بسته تا جای زخم به حداقل رسیده و بخیه ها در زیر پوست گذاشته می شود که بصورت قابل جذب است.
این عمل ۱ تا ۲ ساعت به طول انجامیده و مدت بهبودی آن ۲ تا ۳ روز می باشد. مراقب های بعد از جراحی نیز اهمیت زیادی داشته و نیاز است که دستورات و مراقبت های پزشک مو به مو انجام شود.

روش جراحی لیپوماتیک بازو چگونه است؟

به چه علت عمل لیپوماتیک بازو انجام می شود؟

بطور کلی خانمها بیشتر از آقایان در معرض افتادگی بازو قرار می گیرند. برای خانم های دارای این مشکل، همیشه این مسئله وجود دارد که یا مجبور به استفاده از لباس های بزرگتر بوده و یا محدودیت در انتخاب لباس های خود را دارند. همه این موارد منجر به کاهش اعتماد به نفس فرد شده و حضور شخص را در محیط های مختلف، محدود می کند. در این روش درمانی با برداشتن پوست و چربی اضافه از دور بازو، اندام زیباتر شده و به راحتی این مشکل حل می شود. اما در مواقعی افراد از روش های دیگری به منظور رفع کردن این حالت استفاده کرده که هیچ کدام از آنها به اندازه عمل لیپوماتیک بازو موثر نمی باشد.

به چه علت عمل لیپوماتیک بازو انجام می شود؟

بیشتر بدانید: جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک بازو

عمل لیپو بازو جزو عمل های سبک بوده که بدون درد و با ایجاد چند برش کوچک امکان پذیر است و می توانید روز بعد از جراحی به راحتی به کارهای روزانه خود ادامه دهید. دوران نقاهت و بهبودی کامل بسته به میزان چربی برداشته شده و تعداد بخیه ها و برش های زده شده دارد. ممکن است در ۳ تا ۴ روز بعد از جراحی کمی احساس درد داشته، اما بعد از روز چهارم دردها به تدریج کاهش می یابد. ۲ هفته بعد از عمل می توانید به راحتی به زندگی خود ادامه دهید.
اما مراقبت هایی برای بعد از عمل توسط پزشک به شما گفته شده که نیاز است تا با رعایت و انجام آن، در بهبودی و اثربخشی بهتر لیپو بازو نقش داشته باشید. در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

  • بعد از عمل بازوبند یا گن های مخصوصی داده شده که به مدت ۳ هفته نیاز است تا از این گن ها استفاده نمایید.
  • حمام کردن را بهتر است بعد از ۵ تا ۶ روز از جراحی انجام ندهید
  • از کمپرس گرم و سرد استفاده نکنید
  • از حرکات سنگین بعد از عمل خودداری کنید
  • ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل، ورزش و پیاده روی طولانی انجام ندهید
  • به مدت دو هفته شنا نکنید
  • یک ماه از سونا و آب گرم دوری نمایید
  • رژیم غذایی روزانه را رعایت کرده و از مصرف نمک و چربی دوری نمایید
  • به شیوه آموزش داده شده توسط پزشک بازوها را ماساژ دهید
مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک بازو

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیپوماتیک

عوارض ناشی از جراحی لیپو بازو

عمل لیپو بازو نیز مانند همه جراحی ها دارای عوارض بوده و ممکن است یکسری خطرات گذرا و موقتی مانند کبودی یا تورم را ایجاد نماید. معمولا این عوارض بعد از دو تا چهار روز ناپدید شده و فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود برگردد. از جمله این خطرات به چند نمونه مهم آن اشاره می کنیم:


عفونت ناشی از جراحی: یکی از خطراتی که جراحی لیپوماتیک برای بیشتر بیماران به دنبال دارد، ایجاد عفونت در ناحیه زخم می باشد و هرچه میزان استریل بودن مواد جراحی بیشتر باشد، عفونت ناشی از آن نیز کاهش می یابد.

خونریزی: در موقع عمل لیپو بازو مهم است که شخص از دو هفته قبل از جراحی مصرف داروهایی مانند آسپرین و وارفارین را قطع نماید تا در هنگام عمل باعث خونریزی شدید نشود. خونریزی یکی از موارد دارای ریسک در این عمل بوده که پزشک از داروی اپی نفرین برای جلوگیری از آن استفاده می کند.

کبودی شدید: این روش جراحی منجر به کبودی شدید بیمار شده که بر اثر ضربه ها بر روی چربی ها می باشد و جای نگرانی وجود ندارد. پوشیدن بازو بند به از بین رفتن سریع این عارضه کمک زیادی می کند.


خطر آمبولی: از آنجایی که آمبولی زمانی اتفاق می افتد که یک ماده از طریق ورید عبور می کند و وارد بخش دیگری از بدن می شود و این موضوع منجر به انسداد یک شریان و در نتیجه علامت هایی نارسایی آن می شود. این خطر برای افرادی که لیپو بازو انجام می دهند، وجود داشته و استفاده از بازو بند به کاهش آن کمک می کند.


میزان برگشت پذیری لیپوماتیک بازو: در این عمل تمامی چربی های اضافی بیمار توسط پزشک خارج می شود، اما بعد از عمل، رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش نیز اهمیت زیادی داشته تا چربی ها مجددا جایگزین نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *