صفحه اصلی / مجله پزشکی / مدلینگ صورت به چه روشی انجام می شود؟
۶ دقیقه

مدلینگ صورت به چه روشی انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

مدلینگ صورت به روشی گفته می شود که بدون نیاز به جراحی می توانید زاویه سازی صورت انجام داده و برای همه افراد و در همه سنین مناسب است. این متد برای هارمونی بین گونه ها، بینی، چانه، لب و خط فک می باشد. در بعضی از مواقع مدلینگ صورت همراه با جراحی است اما در بیشتر موارد بدون نیاز به جراحی می باشد. بهترین درمان در این روش زمانی است که ترکیبی از جراحی زیبایی و روش بدون جراحی انجام شود. در قسمت بدون جراحی از ترکیب فیلرها و نوروتوکسین های مختلف در نواحی مورد نیاز استفاده شده تا صورت متوازن و متقارن شود.

مدلینگ صورت چگونه است؟

در صورت هر شخص سه عضو بینی، چانه و گونه ها نقش مهمی در فرم صورت داشته و اصطلاحا مثلث طلایی نامیده می شود. از دیگر موارد مهم در صورت اندازه اسکلت و تقارن در پیشانی، بینی، گونه ها و چانه می باشد که منجر به زیبایی شخص می شود. در واقع مدلینگ صورت برای زاویه دار کردن صورت و برای ایجاد تقارن بین اجزای آن می باشد که بسته به نیاز و متناسب با صورت شخص، از یک یا چند روش ترکیبی استفاده می شود. هدف اصلی این روش ایجاد تعادل و قرینه سازی در صورت و فک می باشد.

مدلینگ صورت چگونه است؟

مراحل مدلینگ صورت

در ابتدا زمانی که برای مشاوره به پیش پزشک مراجعه می نمایید، درباره تمایلات و اهداف شما برای زیبایی صحبت شده و مطابق با خواسته شما روش ها و درمان های جایگزین مورد بحث گذاشته می شود. در بیشتر روش های پیشنهاد شده توسط پزشک، از هیچ جراحی استفاده نشده و تنها در طول مدت چند دقیقه تغییرات اعمال می شود و شخص می تواند به زندگی روزمره خود باز گردد.
برای انجام مدلینگ صورت نیاز به رعایت چند نکته داشته که این موارد به اندازه خود عمل مهم می باشد.

  • از ۲ تا ۳ هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و مواد الکلی خودداری نمایید
  • در صورت نیاز دکتر آزمایشات خون و بررسی های پزشکی صورت می گیرد
  • از مصرف داروهای ضد التهابی خاص و آسپرین قبل از عمل اجتناب کنید
  • قبل از تزریق استحمام نمایید تا بعد از آن مشکلی پیش نیاید
  • در صورت تزریق چربی به مدت یک هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرید
  • بعد از عمل از رفتن به سولاریم خودداری نمایید
  • قبل از انجام هر روشی صورت خود را کاملا تمیز و پاک نمایید
مراحل مدلینگ صورت

بیشتر بدانید: بهترین درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

از چه روش هایی برای مدلینگ صورت استفاده می شود؟

پزشک بر حسب نوع خواسته و فرم صورت شما از روش های متنوعی برای زاویه سازی و مدلینگ صورت می تواند استفاده نماید که تزریق فیلر از پرطرفدارترین روش ها می باشد. این فیلرها می تواند برای بخش های مختلف صورت مورد استفاده قرار گیرد که در زیر به هر کدام از آنها می پردازیم:

فیلر چانه

یکی از روش های محبوب در مدلینگ صورت تزریق فیلر در چانه و خط فک می باشد که نقش مهمی در شکل گیری صورت ما دارد. این روش به دلیل اینکه بدون جراحی می باشد، نتیجه ای مناسب تر و قابل توجه تری را ایجاد کرده که بدون جای زخم و عوارض است. در این روش چانه های لاغر و یا خط فک ضعیف اصلاح می شود و یا غبغب بهبود بخشیده شده و متناسب می شود.

فیلر گونه

این روش باعث شده تا استخوان گونه مشخص و بهتر دیده شده و از آنجاییکه با افزایش سن، حجم گونه ها کاهش می یابد، این روش می تواند جایگزین بسیار مناسبی باشد. فیلرها باعث مشخص تر شدن گونه ها و اضافه کردن حجم آنها می شود و برجستگی صورت را به دنبال دارد. در مواقعی که شخص دارای سن کمتری می باشد، می تواند از فیلر استفاده نماید و در مواقعی که مراجعه کننده مسن تر باشد، میتوان از ترکیب فیلر و جراحی استفاده نمود. برای داشتن یک نتیجه دائم می توانید از تزریق چربی استفاده کنید.

فیلر بینی

از آنجاییکه بینی و فرم آن نقش مهمی در زیبایی دارد و عمل زیبایی بینی به عنوان یه راه حل دائمی برای رفع این مشکل می باشد. اما در مواقعی که افراد مایل به جراحی نمی باشند، میتوان به کمک فیلر بینی مشکلاتی مانند فرو رفتگی، بر آمدگی و بی قاعدگی های عمل قبلی را با تزریق فیلر بینی بطرف نمود.

فیلر لب

از سری مواردی که نیاز به هیچ گونه جراحی در پروسه مدلینگ صورت ندارد، لب ها می باشد. در این روش شما می توانید با کمک فیلر، لب ها را به فرم و مدل دلخواه خود در آورید. در نتیجه های طولانی مدت می توانید از تزریق چربی استفاده نمایید. در مواقعی که لب ها خیلی باریک می باشند، از لیفت لب بالا و پایین نیز می توانید استفاده نمایید و در این روش از آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده شده که به واسطه آن لب ها بزرگ تر می شود.

بوتاکس

بوتاکس از تکنیک های مدلینگ به منظور فلج کردن ناحیه های مورد نظر می باشد، که این نواحی در قسمت هایی از پوست بوده که در معرض چروک بیشتری قرار دارند. این روش نیاز به بیهوشی نداشته و تنها در صورت نیاز بیمار بی حسی انجام می شود و در نهایت بوتاکس منجر به شادابی و طراوت صورت شده و چروک ها را از بین می برد. از بوتاکس برای کاهش اندازه عضلات بزرگ فک نیز استفاده می شود. با تزریق بوتاکس به این عضلات، موقتا این عضله ها کوچک تر شده و باعث ایجاد خط فک ظریف تر و زنانه تری می شود. از ویژگی های این روش نداشتن دوران نقاهت می باشد که شخص می تواند بعد از تزریق آن بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بپردازد. ماندگاری در این روش حداقل سه ماه بوده و بعد از آن شخص می تواند مجددا به پزشک مراجعه نماید.

بیشتر بدانید: جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

سخن آخر


در مواقعی که شما از جراحی ترس داشته و نیاز به تغییرات در ظاهر خود دارید، می توانید از روش های مدلینگ صورت استفاده کرده که بدون نیاز به جراحی، به ظاهری زیبا و مطلوب خود دست یابید. این روش ها دارای کمترین خطر و عوارض می باشد و به دلیل نداشتن دوران نقاهت، فرد می تواند به راحتی به فعالیت های روزانه خود برگردد.

مطب چی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *