صفحه اصلی / تناسب اندام / مرگ در اثر لیپوماتیک | مرگ در اثر لیپوماتیک واقعیت دارد؟
۷ دقیقه

مرگ در اثر لیپوماتیک

مرگ در اثر لیپوماتیک | مرگ در اثر لیپوماتیک واقعیت دارد؟

آنچه می خوانید...

یکی از شایع ترین سوالاتی که در ارتباط با جراحی پلاستیک در بین متقاضیان مطرح می شود میزان مرگ در اثر لیپوماتیک است.

اما باید بگوییم که اگر قصد انجام این عمل جراحی را نیز دارید جای هیچ نگرانی نیست زیرا که این عمل زیبایی درصد کمی از آمار مرگ در اثر لیپوماتیک و عوارض های جدی را به خود اختصاص داده است. به طور معمولی این عمل زیبایی با عوارض های کوتاه مدتی همانند تورم و درد همراه است که پس از گذشت دوران نقاهت به خودی خود از بین خواهند رفت.

امروزه، برای رسیدن به یک اندام ایده آل، روش زیبایی لیپوماتیک یک روش تضمینی و تاثیر گذار برای تمامی افراد است.

احتمال مرگ در اثر لیپوماتیک چند در صد است ؟

با توجه به تحقیقاتی که محققان در سال ۲۰۱۷ جهت آمار رسمی از مرگ در اثر لیپوماتیک به دست آورند، دریافتند که میزان مرگ و میر این عمل زیبایی ممکن است ۱ در ۵۰۰۰ باشد.

از دیگر مواردی که عامل مرگ طی این عمل زیبایی به دست آمده است، سوراخ شدن احشای داخلی بوده که این عامل مسئول ۱۵ درصد از آمار مرگ بر اثر لیپوماتیک است.

از این رو در می یابیم که مراجعه به یک پزشک متخصص جهت انجام این عمل زیبایی تا حد زیادی میتواند از این آمار کاهش و درصد زیادی از ابتلا به بیماران به خطرات و عوارض های پس از عمل جراحی را کاهش دهد.

اما به این نکته توجه داشته باشید که این آمار و این موارد مربوط به سال های گذشته بوده است و امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در سال های عاطی، مرگ بر اثر عمل لیپوماتیک بسیار کاهش یافته است.

لازم است بدانید که عوامل زیادی هستند که سبب مرگ در اثر لیپوماتیک می شوند که از جمله از مهم ترین این موارد میتوان به چربی استخراج شده، نوع بی‌حسی استفاده شده، تکنیک و تجربه جراح و همچنین تجهیزات و اعتبار کلینیک زیبایی، اشاره کرد و از این رو بایستی توجه داشته باشید در صورتی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارید جهت انتخاب دکتر باید نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید.

احتمال مرگ در اثر لیپوماتیک با استفاده از داروی بیهوشی

لازم است در ابتدا این نکته را ذکر نماییم، در موارد بسیار نادری داروی بیهوشی ممکن است سبب حساسیت و در نهایت منجر به مرگ در اثر لیپوماتیک  شود.

از این رو بسیاری از متخصصان جهت کاهش این آمار، برای بیهوشی بیماران از بی حسی های موضعی استفاده می کنند.

در نظر داشته باشید،  در صورتی که شما به داروهای بیهوشی حساسیت داشته باشید این حساسیت شما پس از گذشت ۲۴ ساعت نمایان خواهد شد. این بی حسی موضعی به عنوان یک جراحی ساده سرپایی انجام داده می شود.

توصیه می کنیم جهت پیشگیری از مرگ در اثر لیپوماتیک با استفاده از داروی بیهوشی، حداقل ۱۵ تا ۲۴ ساعت پس از عمل جراحی در بیمارستان و یا کلینیک بستری باشید.

ناگفته نماند که بی حسی موضعی هم در مواردی ممکن است عوارض های مختص به خود را داشته باشد اما با این حال در صورتی که این بی حسی زیر نظر یک متخصص باتجربه صورت بگیرد این روش در مقایسه با بیهوشی کامل روشی ایمن تر و انتخابی بهتر است.

چگونه احتمال مرگ در اثر لیپوماتیک را کاهش دهیم؟

همان طور که در مطالب فوق اشاره نمودیم، خوشبختانه آمار مرگ در اثر لیپوماتیک بسیار ناچیز است و افراد تنها با رعایت نکاتی قبل از و بعد از عمل میتوانند به راحتی و بدون ابتلا به هیچ گونه عارضه و خطری جهت انجام این عمل زیبایی اقدام کنند.

اول از همه به این نکته توجه داشته باشید که عمل لیپوماتیک را نزد یک متخصص با تجربه انجام دهید زیرا که این اقدام شما به خودی خود خطر مرگ در اثر لیپوماتیک را به صفر درصد می رساند.

متاسفانه شاهد هستیم امروزه تعدادی از کلینیک های زیبایی غیر قانونی که در فضاهای مجازی تبلیغ می شوند اقدام به عمل لیپوماتیک می کنند که این موضوع میتواند عوارض های هولناکی را به بار آورد.

فراموش نکنید که قبل از انجام عمل لیپوماتیک بایستی تمامی سوالات و انتظارهای خود را از این عمل با پزشک در میان بگذارید. همچنین چنانچه داروی خاصی مصرف می کنید و یا به داروی خاصی حساسیت دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا از هرگونه عارضه و یا خطری از این عمل زیبایی دور باشید.

جهت کاهش و به حداقل رساندن آمار مرگ و میر ناشی از عمل لیپوماتیک لازم است به تمامی دستورات پزشک توجه کنید و تمامی دستورالعمل های قبل و بعد از عمل خود را انجام دهید.

در صورت بروز هرگونه عارضه خاصی سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

برای اطلاع از انواع روش های انجام لیپوماتیک میتوانید مقاله روش های انجام لیپوماتیک را مطالعه کنید تا با توجه به شرایط خود، بهترین نوع این روش زیبایی را زیر نظر پزشک خود انتخاب نمایید.

چه عواملی سبب بروز مرگ در اثر لیپوماتیک می شود؟

اما مواردی دیگری نیز هستند که در مرگ افراد بر اثر انجام عمل لیپوماتیک تاثیر گذار هستند که در ادامه هر یک از این موارد را به طور کامل شرح داده ایم.

در ابتدای مقاله، به تعدادی از موارد که سبب بروز مرگ در اثر لیپوماتیک می شود اشاره کردیم.

یکی از موارد مهمی که میتواند مرگ بر اثر لیپوماتیک را برای افراد افزلیش دهد، آمبولی است. این عارضه زمانی که تمام چربی های بدن از محل قرار گیری خود جدا شده و در جریان شریان های خون حرکت کنند اتفاق می افتد و در صورتی که این چربی ها وارد اندام های حیاتی از قبیل مغز، قلب، ریه شوند، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به فرد بیمار وارد شود.

از دیگر مواردی که سبب مرگ بر اثر جراحی لیپوماتیک می شود میتوان به خونریزی داخلی اشاره کرد. این مورد زمانی رخ می دهد که جراح شما از توانایی  تخصص کافی جهت انجام عمل شما را نداشته نباشد.

از سایر مواردی که مرگ در اثر لیپوماتیک را برای فرد به همراه دارد میتوان به مواردی همچون : سلامت ضعیف بیمار، حذف بیش از حد چربی، استفاده از مایعات زیاد و بی حسی موضعی اشاره کرد.

مرگ در اثر لیپوماتیک

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات جامعی که در این مقاله شرح دادیم، اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید نیازی نیست که نگران مرگ در اثر لیپوماتیک باشید زیرا که این عمل، یک عمل بسیار ایمن است و شما تنها با رعایت نکاتی همانند مراقبت صحیح و اصولی و انتخاب جراح میتوانید از این موضوع جلوگیری کنید.

مطب چی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *