دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال

شهرک غرب بلوار فرحزادی-روبروی اریکه ایرانیان- قبل از خروجی اتوبان نیایش-ساختمان زرین2- پلاک53

02188699877

3
(3)

تهران

دکتر هلن جوانمرد

متخصص دندانپزشکی اطفال

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی،خیابان پسیان جنوبی، پلاک14، برج الماس، واحد 14

5
(1)

تهران

دکتر آلاله طلوعی

دندانپزشک کودکان

تهران، خیابان دولت، چهارراه دیباجی، ساختمان پزشکان سعید، طبقه 3، واحد 9

02149465522

4.5
(2)

تهران

دکتر ماریتا شکارایان

بهترین دندانپزشک اطفال

سلامت دندان کودک شما بخش مهمی از سلامت و تندرستی کلی اوست. مراقبت های بهداشتی نامناسب از دهان و دندان در کودکان منجر به درد، عفونت، از دست دادن دندان ها و ساختار استخوانی و مشکلات سلامت عمومی بالقوه جدی می شود. یافتن بهترین دندانپزشک اطفال برای کودک شما بخش مهمی از کمک به فرزندتان برای دستیابی به سلامت دندانی مطلوب است، اما چگونه باید بدانید که بهترین دندانپزشک اطفال کیست؟

اگر در جستجوی بهترین دندانپزشک برای کودک خود احساس ناراحتی می کنید، سعی کنید با محدود کردن لیست نامزدهای خود، سؤالات زیر را در نظر بگیرید.

چرا کودک من اکنون به دندانپزشک نیاز دارد؟

دو دلیل ساده وجود دارد که کودک شما اکنون به دندانپزشک نیاز دارد (به شرطی که کودک شما حداقل یک یا شش ماه از زمان رویش اولین دندانش فاصله داشته باشد). به یک دلیل، رعایت بهداشت دهان و دندان بلافاصله پس از در آمدن آن دندان ها شروع می شود. تمیز نگه داشتن دندان های شیری و لثه ها از پوسیدگی بعدا دندان های بزرگسالان جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید، آن دندان های بالغ در زیر لثه ها قرار دارند و آماده هستند تا به موقع بالا بیایند، بنابراین نمی خواهید پوسیدگی در لثه ها یا دندان های شیری ایجاد شود.

دلیل دوم بردن زودهنگام کودک به دندانپزشکی این است که او را با صندلی و ابزار دندانپزشکی عادت دهید. همانطور که از سنین پایین شروع می شود، قبل از اینکه به ترس آموخته شده عادت کنند، می توانید به آن ها کمک کنید تا در آینده بر اضطراب غلبه نمایند.

دندانپزشک اطفال

چگونه بهترین دندانپزشک اطفال را پیدا کنم؟

یافتن بهترین دندانپزشک اطفال موضوع تحقیق شماست. شما می خواهید مطمئن شوید که آن ها نظرات مثبت زیادی دارند. علاوه بر ارائه خدمات عالی، اعتبار کارکنان دندانپزشکی را بررسی کنید. مطمئن شوید که آنها در کاری که انجام می دهند متخصص هستند. هرچه خدمات بیشتری ارائه کنند، با رشد فرزندتان راحت‌تر می‌توانید همه چیزهایی را که نیاز دارید در یک مکان به دست آورید. شما مطب دندانپزشکی نمی خواهید که تمام کارهای خود را برای شخص دیگری ارسال کند، یعنی تخصص زیادی ندارند. مطمئن شوید که آنها می توانند خدمات زیر را ارائه دهند:

  • بریس ها
  • پرکننده ها و درزگیرها
  • تمیز کردن دندان
  • گزینه های فلوراید درمانی
  • گزینه های دندانپزشکی زیبایی

شما هم نمی خواهید فرزندتان مجبور شود به چندین محل دندانپزشکی برود، زیرا ممکن است استرس زا باشد. درعوض، ایجاد یک رابطه مستحکم و آشنا با یک دندانپزشک خانوادگی نه تنها کودکان را راحت می کند، بلکه عادات خوب بهداشت دهان و دندان را نیز تشویق می نماید.

آیا دندانپزشک کودک شما یک دندانپزشک اطفال است؟

اول از همه، باید بدانید که همه دندانپزشکان کودکان، دندانپزشک کودکان نیستند.

بسیاری از دندانپزشکان عمومی علاوه بر بزرگسالان، کودکان را نیز درمان می کنند. برخی از این دندانپزشکان عمومی خود را به عنوان «دندانپزشک خانواده» یا «دندانپزشک کودکان» معرفی می کنند تا نشان دهند که مایل به درمان کودکان هستند، اما آنها با دندانپزشکان اطفال یکسان نیستند.

برخلاف دندانپزشکان عمومی، دندانپزشکان اطفال متخصص دندانپزشکی هستند، به این معنی که پس از فارغ التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی ملزم به گذراندن آموزشی های اضافی هستند. بهترین دندانپزشکان اطفال در طول برنامه رزیدنتی پس از فارغ التحصیلی خود می آموزند که چگونه مسائل دندانی خاص کودک را درمان کنند و در زمینه هایی مانند روانشناسی کودک، فارماکولوژی مرتبط با کودک، آرام بخشی آگاهانه، بیهوشی عمومی و دندانپزشکی برای کودکان با نیازهای ویژه آموزش دیده اند.

دندانپزشکی اطفال

آیا والدین اجازه حضور در اتاق های درمان دندانپزشکی کودکان را با فرزندان خود دارند؟

آیا برای شما مهم است که به همراه فرزندتان اجازه حضور در اتاق درمان را داشته باشید؟ در حالی که برخی از والدین از گذراندن مدتی آرام در اتاق انتظار در طول درمان فرزندان خود لذت می برند، برخی دیگر ترجیح می دهند در تمام مدت ملاقات با فرزندان خود بمانند.

اگر در دسته دوم قرار می گیرید، با دندانپزشک اطفال مورد نظر تماس بگیرید و از او بپرسید که آیا او به والدین اجازه می دهد فرزندان خود را در طول معاینه و درمان همراهی کنند. به دلایل مختلف، از جمله محدودیت فضا و نگرانی های مربوط به کارایی، همه دندانپزشکان اطفال با والدین در اتاق های درمان راحت نیستند.

بهترین دندانپزشک اطفال از والدین استقبال می کند که برای اکثر روش ها در اتاق های درمان به فرزندان خود بپیوندند.در واقع، آن ها والدین علاقه مند را به چند دلیل تشویق می کنند که این کار را انجام دهند:

  • ابتدا، تاکید زیادی بر دندانپزشکی پیشگیرانه در مطب خود دارند. اقدامات مناسب بهداشت دهان و دندان برای پیشگیری از بیماری لثه و حفره در کودکان ضروری است. آن ها می دانند که یکی از بهترین راه ‌ها برای ترویج بهداشت دهان و دندان در خانه، آموزش روش‌های مناسب بهداشت دهان به بیماران و والدین آن هاست.
  • دوم، آن ها تلاش می کنند مطمئن شوند که هم بیماران و هم والدین آن ها به طور کامل درمان های دندانپزشکی پیشنهادی را درک کرده و احساس راحتی می کنند. ما می دانند که وقتی والدین برای معاینه و درمان ‌های دندانپزشکی فرزندانشان حضور دارند، فرصت بیشتری برای پرسیدن سؤالات و اطمینان از رسیدگی به همه نگرانی‌ هایشان دارند.
  • سوم، برای برخی از کودکان وجود یکی از والدین در نزدیکی آنها در طول درمان های دندانپزشکی آرامش بخش است.

بهترین دندانپزشک اطفال

مطب دندانپزشکی کودکان چگونه است؟

مطب چه ویژگی هایی را ارائه می دهد که بازدید از دندانپزشک را به ویژه برای کودک شما سرگرم کننده می کند؟ به عنوان مثال: وجود حیوانات عروسکی و مدل های سرگرم کننده برای نشان دادن تکنیک های مناسب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به روش های مناسب برای کودکان در اتاق انتظار آنان را سرگرم می کند. همچنین اضطرابشان را کاهش می دهد.

دندانپزشک کودکان کجا آموزش دیده است؟

هر دانشکده دندانپزشکی فلسفه و رویکرد خاص خود را برای آموزش دندانپزشکی دارد و برنامه های مختلف دستیاری دندانپزشکی کودکان شامل کار با بیماران مختلف است. اگر شما یا فرزندتان نگرانی‌ ها یا نیازهای خاصی دارید، بهتر است نگاهی به جایی که دندانپزشکی موردنظرتان آموزش دیده است بیندازید تا ببینید آیا پیشینه او با آنچه شما به دنبال آن هستید مطابقت دارد یا خیر.

در نهایت، اگر فرزند شما با یک دندانپزشک خاص احساس راحتی نمی کند، دیگری را امتحان کنید. مراجعه کودک شما به دندانپزشک باید یک تجربه مثبت باشد. با کمی پشتکار، بهترین دندانپزشک اطفال را خواهید یافت که می تواند به کودک شما لبخندی سالم، زیبا و واقعی بدهد .