روانپزشک

روانپزشک

تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک ساعی، ایستگاه سی و دوم، اول کوچه چمن ، پلاک دو، طبقه2، واحد2

02188887481

4
(1)

تهران

دکتر ناصر مهاجرانی

متخصص اعصاب و روان ( روانپزشکی)

تهران، خیابان جمال الدین اسد آبادی، نبش کوچه شصتم، ساختمان تابان، پلاک 432، طبقه سوم ، واحد 304

0
(0)

تهران

دکتر بابک ثابتی

متخصص اعصاب و روان - روانپزشک

مقدس اردبیلی(زعفرانیه)، بعد از مجتمع تجاری پالادیوم، کوچه شیرین، پلاک ۱۲ واحد ۵

02122016693

0
(0)

تهران

دکتر علیرضا جباری

مجموعه روانشناسی و روانپزشکی مهربد

تهران، مقدس اردبیلی(زعفرانیه)، بعد از مجتمع تجاری پالادیوم، کوچه شیرین، پلاک ۱۲، واحد ۵

02122016693

5
(1)

تهران

mehrbod

روانپزشک-متخصص اعصاب و روان

تجریش ، میدان قدس ، خیابان دربند ، پلاک 49 ، واحد 5

02122716955

1
(1)

تهران

ezgif.com-gif-maker (6)

متخصص اعصاب و روان

آدرس 1: تهران، مقدس اردبیلی(زعفرانیه)، بعد از مجتمع تجاری پالادیوم، کوچه شیرین پلاک ۱۲ واحد ۵ / آدرس 2: تهران، ‎پاسداران، بوستان نهم، بعد از اولین چهارراه (پايدارفرد یا امیر ابراهيمي سابق )، پلاك ١٢٢ ، طبقه پنجم

02122019364

0
(0)

تهران

دکتر-سعید-انصاری

متخصص اعصاب و روان و روانپزشک

تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی، ک فلسفی ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

0212260067

0
(0)

تهران

فرامرز ذاکری

متخصص اعصاب و روان

تهران، خیابان پاسداران، روبروی بیمارستان لبافی نژاد ، ساختمان پزشکان مهرگان، طبقه دوم، واحد ۱۰

02126471699

0
(0)

تهران

دکتر وحید دارابی

سختی انتخاب یک نفر از بین صدها نفری که نمی ‌شناسید را تصور کنید تا به او درباره ترس ‌های خود و اطرافیانتان و افکار بدتان بگویید.  سپس تصور کنید که از شخصی تعجب می کنید که به حرف های شما اهمیتی نمی دهد یا شما را قضاوت می کند و باعث می شود نسبت به خودتان احساس گناه و بدی بیشتری داشته باشید.

انتخاب بهترین روانپزشک

انتخاب بهترین روانپزشک برای گذر از زمان های سخت تصمیمی است که برای خیلی ها آسان نیست. در اینجا شما را با نکاتی راهنمایی می کنیم که تصمیم گیری برای مراجعه به روانپزشک را تسهیل کرده و بهترین را برای شما انتخاب می کند.

برای انتخاب بهترین روانپزشک از طریق اینترنت بررسی کنید

در هر کشور سایت های زیادی وجود دارد، پزشکان در همه رشته ها جمع شده اند و فضایی را برای بیماران فراهم می کنند تا نظر خود را ارائه دهند و بازدید خود را از پزشک ارزیابی کنند. برای انتخاب بهترین روانپزشک این سایت‌ ها برای شما مفید هستند، زیرا این امکان را فراهم می ‌کنند تا با تصویر شخصی پزشک آشنا شوید، خود را معرفی کنید، بحران ‌های روانی که به درمان فرد کمک می ‌کند و اینکه آیا او خدمات مشاوره زناشویی ارائه می ‌دهد یا خیر.

با یک جستجوی طولانی، به مرور زمان متوجه خواهید شد که آیا روانپزشک درک و شهرت خود را در رسانه ها معامله می کند یا اینکه بیماران او کسانی هستند که توانایی او در گوش دادن، مراقبت و کمک را ستایش می کنند، زیرا دومی چیزی است که واقعا به آن نیاز دارید.

ترجیح دادن یک جنسیت بر جنسیت دیگر

این سؤالات برای روانپزشک کاملا موجه است، زیرا ممکن است یک زن ترجیح دهد با زنی مانند خود و همچنین یک مرد با مرد دیگر صحبت کند. اما زنانی هستند که احساس می کنند ممکن است یک مرد درک بیشتری داشته باشد و مردانی هستند که به کسی نیاز دارند که حساسیت، احساسات و عواطف آن ها را درک کند و بر این اساس ترجیح می دهند با یک زن صحبت کنند.

عقاید ما متفاوت است. تقریبا همه افراد ترجیحاتی در جنسیت پزشکی دارند که ترجیح می دهند بدون توجیه واقعی با او صحبت کنند یا با او کار کنند، بنابراین سعی نکنید در مقابل احساسات خود مقاومت کنید. برخی ترجیح می دهند با پزشک همجنس صحبت کنند.

از پزشک خود چه می خواهید؟

ممکن است پاسخ این سوال را ندانید. راه حل در اینجا در چند مرحله است که در مرحله اول تست های سلامت روان را جستجو می کنید که به وفور در اینترنت به صورت رایگان در دسترس هستند و به شما کمک می کنند تا علت بحران خود را شناسایی و طبقه بندی کنید. متوجه خواهید شد که آیا افسردگی، اختلال وسواس فکری اجباری یا اختلالات خوردن دارید. این تشخیص ‌ها قطعی نیستند یا شما را از رفتن به پزشک باز می ‌دارند، اما شما را راهنمایی می ‌کنند که برای جستجوی بهترین پزشک به دنبال چه فردی باشید.

در مرحله دوم، بیش از یک پزشک پیشنهادی را انتخاب می کنید و اگر موفق نشدید تخصص او را از وب سایت او بیابید، با کلینیک تماس بگیرید. به آن ها بگویید چه نیازی دارید و آیا دکتر در آن تخصص دارد یا خیر. تخصص های پزشکان را بررسی کنید تا زمانی که آنچه را که به دنبالش هستید، بیابید.

همچنین می ‌توانید گواهی‌ های فارغ ‌التحصیلی پزشک را ببینید و بفهمید که آیا او روان ‌پزشک و متخصص مغز و اعصاب، یا مشاور یا روان‌شناس یا مربی و درمانگر رفتاری است. و آیا مجوزی برای انجام آن حرفه دارد یا خیر. مرکز روان ‌شناسی می ‌گوید همه این تخصص ‌ها در نقش ‌هایی که به شما پیشنهاد می ‌کنند متفاوت هستند، و باید مراقب کسانی باشید که ادعا می ‌کنند در بسیاری از اشکال درمان تخصص دارند.

قضاوت از جلسه اول

اکثر روانشناسان موافق هستند که عامل راحتی شخصی شما با روانپزشکتان یکی از عوامل مهم در تعیین ادامه یا عدم ادامه درمان با اوست، زیرا رضایت شما از سبک، نظرات و کلینیک پزشک گام موثری به سمت بهبودی شما است.   

همچنین می توانید در جلسه اول از پزشک خود در مورد مجوز فعالیت حرفه ای، تعداد سال های تجربه و تجربه او در کمک به فردی که از اضطراب، استرس، بحران های عاطفی، بی خوابی، اختلالات خوردن و غیره رنج می برد سوالاتی بپرسید. همچنین انواع درمانی که استفاده می کند و آیا اثربخشی آن ها ثابت شده است؟ و اگر دچار بحران روانی یا مشکلاتی با داروهای تجویز شده خود شدید، می توانید به او پیام دهید؟ در واقع رضایت از پزشک یکی از عوامل مهم شفابخش است.

درک متقابل میان روانپزشک و بیمار

برای انتخاب بهترین روانپزشک در اولین جلسه از خودتان بپرسید: آیا بین من و دکتر درک وجود دارد؛ به طوری که آنچه من می گویم او درک کند و کمک می کند تا خودم را بیان کنم؟ آیا توافق متقابلی بین ما در مورد هدف درمان وجود دارد؟ آیا در مورد روش هایی که با من برای تلاش برای احساس بهتر در مورد شرایطم استفاده خواهد کرد، توافق شده است؟

همچنین، اگر در جلسه اول متوجه نشدید که پزشک بیماری شما را تشخیص می دهد، ناامید نشوید. جلسه اول باید بر ایجاد یک درک مشترک از برنامه درمانی، درک آنچه در درون شما می گذرد و علل روانشناختی تمرکز داشته باشد. مشکلاتی که با آن روبرو هستید، نه فقط تشخیص اضطراب یا افسردگی و تجویز دارو.

قضاوت نکردن بیمار

یک روانپزشک در طول زندگی حرفه ای خود می تواند با بیمارانی ملاقات کند که از بسیاری جهات متفاوت فکر می کنند. علاوه بر این، برخی از تجربیاتی که بیماران فاش می کنند ممکن است برای بسیاری از افراد قابل درک نباشد. اما روانپزشک باید شرایط را درک کند و در حالی که طرز فکر یا تفکر بیمار را ندارد، هرگز نباید نظر خود را تحمیل کند.

روانپزشک حرفه ای کسی است که آموزش دیده است تا ابزارهایی را برای بهبود وضعیت روانی بیمار فراهم کند. بنابراین بهترین روانپزشک بیمارانش را قضاوت و انتقاد نمی کند.